Снимки: chernomorepfc.bg, видео: Диема Спорт, Vbox7.comЧерно море и ЦСКА завършиха 1:1 в

...

Черно море изпусна да бие ЦСКА след драма на Тича. Панайотов изтърва дузпа, Даниел Димов - изгонен

Снимки: chernomorepfc.bg, видео: Диема Спорт, Vbox7.com

Черно море и ЦСКА завършиха 1:1 в драматичен двубой от 5-ия кръг на efbet Лига на стадион " Тича ".

В 35-ата минута  Матиас Курьор  откри с красиво попадение, написа gong.bg. В 62-рата минута Даниел Димов получи втори жълт картон и домакините останаха с 10 души. В 48-ата минута Васил Панайтов пропусна дузпа. Неговият шут бе избавен от вратаря на ЦСКА Густаво Бусато

В 88-ата минута резервата Томи Юрич бе прецизен с глава за 1:1.

Срещата започва с опит за напън на домакините, които обаче не съумяха да стигнат до удар или нещо по-опасно пред вратата на Густаво Бусато.

Първият удар към една от двете порти пристигна в 11-ата минута, когато Пламен Гълъбов засече с глава центриране на Стефано Белтраме от корнер, само че прати топката над вратата на Георги Георгиев.

Пет минути по-късно гостите получиха право да изпълнят директен свободен удар пред наказателното поле на „ моряците ". Зад топката застана Стефано Белтраме, който стреля мощно, само че в стената. След това Георгиев улови, въпреки и да не бе безапелационен в първия миг.

В 23-ата минута пристигна и най-интересната и спорна ситуация досега. Георги Йомов центрира от десния фланг в наказателното поле, където Белтраме стреля чудесно с глава към долния ляв ъгъл на вратата, само че Георгиев избави. Али Соу опита да играе с топката, с цел да направи добавка, само че кълбото му се отби леко от ръката и попадна във вратата. Реферът Станислав Тодоров даде знак, че нападателят е играл с ръка и незабавно анулира попадението. На повторенията се видя, че откакто топката закача ръката на Соу, влиза във вратата след рикошет в тялото на Георги Янчев.

С първия си прецизен домакините обаче съумяха да открият резултата. Васил Панайотов центрира в наказателното поле, където Матиас Курьор скочи дружно с доста по-високия от него Юрген Матей, само че съумя да нанесе удар с глава с тил към вратата, който влетя в горния ляв ъгъл на Бусато - 1:0.

В последната минута от първата част ЦСКА организира добра офанзива през центъра, която приключи с отдалечен изстрел на Белтраме, който обаче излезе в навън.

Стартът на вторите 45 минути се забави поради напрежение в бранша на гостите.

Бяха хвърлени бомбички, заради което почитателите на ЦСКА разбиха една от оградите. Те трябваше да се приберат в бранша си, с цел да бъде възобновена играта.

Три минути след началото на второто полувреме Черно море пропусна да удвои, откакто изпусна дузпа. Васил Панайотов откри Исмаил Иса в наказателното поле, а нападателят стреля, само че ударът му бе избавен от Бусато. Топката рикошира в Юрген Матей и се насочи още веднъж към вратата, където Пламен Гълъбов, в опита си да почисти, фаулира Курьор. Съдията Станислав Тодоров отсъди углавен удар. С осъществяването се зае Васил Панайотов, който стреля едва и Бусато избави.

В 52-ата минута Брадли Мазику центрира в наказателното поле, където Стефано Белтраме стреля с глава, само че около вратата на Георгиев. Шест минути след това Георги Йомов центрира в наказателното поле, където Али Соу стреля с глава, само че прекомерно едва, с цел да затрудни Георгиев.

В 63-ата минута домакините останаха с човек по-малко, откакто втори жълт и надлежно червен картон си изкара капитанът на Черно море Даниел Димов. Защитникът извърши недодялан фаул при безобидна обстановка в половината на гостите, за което бе изпъден.

Малко по-късно срещата бе прекъсната за 3-4 минути поради хвърлена димка.

Макар и с човек по-малко, Черно море продължи да играе грамотно в отбранителен проект и гостите стигнаха единствено до няколко корнера.

В 83-тата минута майсторски фаул на Курьор бе избит от Бусато.

ЦСКА изравни с първото си съществено състояние в 88-ата минута. В основата на гола бяха две запаси. След центриране отдясно Тонислав Йорданов отклони топката с глава към Томи Юрич, който също с глава изравни - 1:1.

В третата минута на седемминутното продължение ЦСКА пропусна да стигне до цялостен поврат. Юрген Матей се озова на добра позиция към точката за дузпа, само че шутира мощно над гредата.

В последните секунди след центриране от корнер Валентин Антов би с глава край лявата странична греда.

1:0  Матиас Курьор, 35

Състави:

ЧЕРНО МОРЕ:  22. Георги Георгиев – 6. Виктор Попов, 27. Даниел Димов (к), 8. Емил Янчев, 71. Васил Панайотов, 2. Цветомир Панов, 29. Файсел Касми (65 - 33. Мирослав Енчев), 10. Илиан Илиев-младши (90+2 - 16. Денислав Ангелов), 70. Стефан Велев, 19. Матиас Курьор (90 - 77. Мехди Букаси), 9. Исмаил Иса

Старши треньор:  Илиан Илиев

ЦСКА (4-2-3-1):  13. Густаво Бусато - 2. Юрген Матей, 26. Валентин Антов (к), 3. Жеферсон (66 - 20. Тиаго), 28. Пламен Гълъбов, - 18. Брадли Мазику, 21. Амос Юга (85 - 17. Тонислав Йорданов) - 7. Енрике Рафаел 57 - (4. Жул Кейта), 10. Стефано Белтраме (66 - 9. Томи Юрич), 30. Георги Йомов (85 - Греъм Кели) - 22. Али Соу

Старши треньор:  Стамен Белчев

Главен арбитър:  Станислав Тодоров

Червен картон: Димов

Жълти картони: Димов, Иса, Георгиев/Гълъбов, Антов

Стадион:  „ Тича “

Съобщете ни, в случай че видите неточности и нередности в публикацията или мненията. Пишете непосредствено на [email protected] . Ще обърнем внимание!

За реклама в "Петел " на цена от 50 лв. на ПР обява пишете на и вижте още в -.